2012’DE KİMLER GELMİŞ KİMLER GEÇMİŞ BURALARDAN?

Aman da aman bu WordPress çalışanları çok çalışkanlar. Yeni yıl, eski yıl, Noel falan dinlemeden gece gündüz çalışıp blogumuzu kim tıklamış, kim okumuş, kim beğenmiş, kim beğenmemiş…

O kadar da değil tabii ki. Ben yorum yapan katkıda bulunan, yorum yapmayıp telefonda söyleyen ya da Twitter’da “Ya bunlar senin klavyenden mi çıktı?” diye soran tüm dostlara teşekkür ederim.

WordPress der ki; en 2012’de en çok tıklanan yazılarımdan bazıları 2011’e aitmiş! Yazılarınız dayanıklı diyor. Kim dediyse bir “Eyvallah” demek boynumuzun borcu.

Bu arada blog arka plan tasarımı konusunda çeşitli seçenekleri okuyucularıma sunup, “Hangisini beğendiniz?” diye sormak isterdim. Ama malum ya, bizim memleketteki demokrasi bolluğu(!) benim tek kişilik gazeteme de yansıdı. Fazla seçme şansı verilince birden fazla fikir doğar ve ben de işin içinden çıkamam diye kendim karar vermek zorunda kaldım. Bu esnada kendime bile fazla seçenek bırakmadım diyebilirim. Sonunda gördüğünüz gibi parası neyse verdim ve blogu yeni yıl ajandası tarzı yapay deriyle kaplattım. Umarım beğenmişsinizdir…

Gelelim WordPress’in benim için hazırladığı rapora. Maymunlardan bahsediyor. Çok çalışkanlarmış. Bu maymunlar son haftalarda en sevdiğim dizi olan National Geographic belgeseli Monkey Thieves (Hırsız Maymunlar)’daki gibiyse yandık demektir. Çete kurup, blogu ele geçirip, yazıların altına imza bile atar bu maymunlar. Bir kısmının parti kurup, bu coğrafyada ülke bile yönettiğini düşünecek olursak, bir blogda neler yapmazlar ki!

Felaket senaryoları yazmadan önce du bakalım neler demiş bu maymunlar hakkımızda:

WordPress.com istatistik yardımcı maymunları bu blog için bir 2012 yıllık raporu hazırladılar. İşte bir alıntı:

600 kişi 2012 yılında Everest dağın tepesine ulaştı. Bu blog 2012 içinde yaklaşık 9.300 kez görüntülendi. Everest dağın tepesine ulaşmış her kişi bu blogu görüntüleseydi, bu kadar çok hit alması 16 yıl sürerdi.

Raporun tamamını görmek için buraya tıklayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s