…ÇÜNKÜ BENİMLE SEVİŞECEK…

You’ll never make me stay
So take your weight off of me
I know your every move
So won’t you just let me be
I’ve been here times before
But I was to blind to see
That you seduce every man
This time you won’t seduce me

diye başlar rahmetli Michael Jackson’ın Dirty Diana’sı (Dayana diye okununca daha havalı oluyor). Herkes bu şarkının, kendisi gibi siyahi şarkıcı olan ve bir zamanlar aşık olduğu hatta taptığı iddia edilen meşhur Diana Ross için yazıldığını sanmıştı. Ama açıklamasını yaptı Michael: bu şarkı müzisyenlerle tanışmayı, konser sonrası kapılarında beklemeyi yani grupie’liği bizim deyimimizle hayranlığı profesyonelliğe dökmüş Diana isimli bir hatuna yazılmıştı.

Bundan bir milenyum önce Bon Jovi gelmiş idi Türkiye’ye. Konserine gideceğim diye yeminler ettiğim şahsiyet. Gittim tabii ki. Konser sonunda ben ve birtakım kendimize “salaklar” olarak isim takmış insanlar Conrad International’ın bahçesinde bir kartal arabanın steyşın kısmında sabahladık. Neymiş Jon’u göreceğiz camdan da, o da bize el sallayacak da. Ya da ezkaza resepsiyondakiler uyur kalırsa otele dalacağız. Sanki Hollywood filmi anasını satayım. Jon Bon Jovi uyanır ve lobiye iner. Genç kızla göz göze gelirler. Gel seni New Jersey’e götüreyim der. Orda çiftliğimin kadını, tavuklarımın annesi ol, der. Kız da gider. Yersen.

Yok tabii öyle bir şey. Kimseyi göremedik. Camdan el bile sallamadı. Dirty Diana falan olmadık. Ama şarkının devamını dinleyelim. Michael bunu yaşamış:

She’s saying that’s ok
Hey baby do what you please
I have the stuff the you want
I am the thing that you need
She looked me deep in the eyes
She’s touchin’ me so to start
She says there’s no turnin’ back
She trapped me in her heart

Kıza yüz vermek istemez bizim Michael. Yorgunum ben, evde aşkım beni bekliyor, falan der. Ama kız cevval. Adı üstünde ‘dirty’!

Şarkı heyecanla devam ediyor. Sonu güzel. Çok havalı:

Diana walked up to me,
She said I’m all yours tonight
At that I ran to the phone
Sayin’ baby I’m alright
I said but unlock the door.
Because I forgot the key.
She said he’s not coming back
Because he’s sleeping with me

Michael sevgilisini arıyor. Canım bir şeyim yok geleceğim ama kapıyı kilitleme anahtarımı unutmuşum derken Diana telefonu elinden kapıp: “Gelemeyecek çünkü benimle sevişecek” diye şarkıyı bitiriyor.

Heyecan diye buna derim.. 

***

6 Kasım 2011’de bunları başka bir yerde yazdığımda Bon Jovi’nin 13 Eylül 1993  İnönü Stadyumu konserinden sonra onu görebilmek için bütün gece salak salak otelin önünde bir arkadaşın arabasında 4 kişi sabahladığımızı bir tek ben biliyordum. Artık siz de biliyorsunuz. Ne yazık ki…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s