TOZLU HİKAYELER: İNSAN KÖPEĞİ ISIRDI

KUTUP

“Bir toplum hayvanlara davranış şekli ile değerlendirilir.”

Mahatma Gandhi

Berlin Hayvanat Bahçesi’nde 2007 doğumlu Knut adındaki kutup ayısı için İtalyan sevgili bulunmuş. Tabii ki yalnız kalpler sütunundan olmamış bu iş. Ya da Knut nette gezerken Skype’den İtalyan bir kızla tanışmamıştır herhalde.

Münih Hellabrun Hayvanat Bahçesi’nde İtalya doğumlu Gianna adında bir bayan kutup ayısı yaşıyormuş. Yalnızlıktan mustarip bu bayan kutup ayısının tek emeli helal süt emmiş evinin erkeği olabilecek bir kutup ayısı ile hayatını birleştirmekmiş. İşte sayın hayvanat bahçesi yetkilileri bu bayanla bu bay kutup ayısını bir araya getirmeye karar vermişler.

İtalyan dilberini çeyiziyle hayvanat bahçesindeki malikanesinin kapısında karşılayan Knut fotoğraf çekmeye çalışan gazetecilere “Lütfen özel hayata müdahale yok. Yarın bebeğimiz olunca basına bir balkondan sallayarak gösteririz nasıl olsa,” demiş ve evinin kapılarını kapatmış.

***

Muğla merkezde iki katlı ahşap evde çıkan yangında, uyuyan 49 yaşındaki Huriye Öz’ü 14 yıldır beslediği Deyzi’ adlı Terier cinsi köpeği alevlerden kurtardı. Ahşap ev tamamen kül olurken, Deyzi, mahallede kahraman ilan edildi.

Ne zaman insanlar, hayvanlara ve insanlara, hayvanların insanlara davranabildiğinin onda biri kadar insancıl davranır bu memlekette, o zaman adam oluruz.

Ama biz görmeyiz.

8/12/2009

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s