BU KASET PLAKTAN ÇEKİLME DEĞİLDİR

  http://youtu.be/YxPmgQv6Sm8

“Ne istiyorsunuz benden

Aldığınız yetmedi mi 

Bıkmadınız istemekten 

Size borcum bitmedi mi yıllar…” 

Yıllar… Gitmeyin, oturun şurada bir köşede, biz size bakarız diyoruz, dinlemiyorlar. Biz gidelim de yenisi gelsin diyorlar. Yapılacak bir şey yok. 
Atlayıp uçağıma Yeni Zelanda’ya gidip 2016’dan bildirsem “Amanın geri kaçın bu yıl da bir şeye benzemiyor, aynı taaaaas aynı hamam” desem; geri vitese takıp 1985’e dönecek haliniz yok ya. (Komik hâlim)

Adam filmini bile yaptı: “Back to the Future” oluyor her şey. Dönseniz dönseniz, dönüp dolaşıp 2016’da buluşacağız. 90 yıl önce bıraktıkları aynı otlakta otluyor olacağız diyeceğiiiiiiiim; otlak motlak kalmadı. Hepimiz lüks ahırlarımızda önümüze konan GDO’lu yemleri tıkınmakla meşgulüz. (İronik cümlelerim)

2017, 2018 fark etmez, hangi rakam inse tepemize, biz hep “Being John Malkovich”te takılıyız. Memleket meseleleri hep aynı. Öldürülen, yanan yıkılan coğrafya, hep beş vakit yüzünüzü döndüğünüz tarafta. 

“Başım dönüyor, o da dönecek elbet. Duracak hali yok ya!” demişti Eflani’nin en yaşlılarından İbrahim amca bir seferinde. Dünya mı dönüyor, başımız mı; yoksa dünya nimetlerine ölesiye ve öldüresiye bir hırsla sarılanlar mı dönüyor bütün köşeleri bilmiyorum. Galileo bu hey gidi koca dünyanın hiç köşesi olmadığını ilan ettiğinden beri, o kadar çok adam köşe bucak kaçtı ki memleketlerinden; ne siz soruuuuuun, ne ben söyleyeyim. (Sosyal içerikli mesajım)

Bu arada, Sırbistan’da düzenlenen yolsuzluk operasyonunda aralarında eski bir bakanın da olduğu 79 kişi gözaltına alın’mış. Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic’in yaptığı açıklamaya göre yolsuzluk şüphesiyle gözaltına alınanlar arasında çok sayıda devlet kuruluşu müdürü, belediye başkanları ve iki eski içişleri bakanlığı çalışanı bulunuyor’muş. Bakanlar bakmayanlara anlatsın diye dedim. (Haber bültenim)

Facebook’ta doğum günüm 31 Aralık yazıyor’muş. Zuckerberg’in hatasıdır. “Default” olarak karşıma çıkan ilk seçeneği işaretlemişimdir. Ha mükerrer olarak doğum günümün kutlanması hoşuma gitmiyor değil ama, 43.000 iyidir arkadaşlar. Bir yılda binden fazla kilometre yapmak hatun kişi için caiz değildir. (Yeniyıl fetvam)

Asıl ve resmî, anamdan ve dahi Hacettepe Hastanesi’nden onaylı doğum günüm 17 Kasım’dır, hatta bu günün şerefine Yunanistan’da devrimci bir terör örgütü kurulmuştur. Neyi devirmişlerdir tartışılır, memleketlerinin haline bakacak olursak bolca uzo kadehi devirdikleri kesindir. (Marksist-Leninist devrimcilere selamım)

Bülent App(IOS ve Android için uygundur)’lamla başladım, onunla bitireyim: 

“Doğum günüm buralardan gittiğin gün olacak 
Ülkedeki kardeş kavgaşı ateşi sönecek 

Ağlayan gözlerim sen gidince gülecek 

Sıfırlar olmasa da sıfırlananlar yerine konacak

Ben doğdu doğalı o zaman mutlu olacak…”

Son olarak, Sırbistan’da düzenlenen yolsuzluk operasyonunda__ Bunu demiş miydim? Pardon. 

O zaman Balık Hafıza’mın bu seneki son yazısı olarak, bu da burada dursun. Seneye görüşmek üzere. 

(Annem Rus salatası yaptı ama eskisi gibi mayonezi kendi yapmıyor. Nerdeeeeeee o eski anneler ay mayonezler?)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s