SON CUMHURİYET BAYRAMI

99509acd269a735

– Öğretmenim bayrak ne renk olur?

– Bu saatten sonra fark etmez çocuğum, sen kafana göre takıl…

Her şey kısa. Her şey komik artık.

Gülmek kısa. Ağlamak kısa. Yas tutmak kısa.

Eğlenmek kısa. 7 saniyelik videolarda ha bire değişen görüntülerle eğlenen gençliğin adresi kısa: aaabbbccc.com.

Anne bak ne komik video diyor oğlum, ama o müziğin orijinali var o çalıntı diyorum, tamam tamam sonra bakarız diyor. Dikkat kısa, çalmak bedava. Yaratıcılık sıfır.

Televizyon adındaki yasal uyuşturucudan çıkan gülme sesleri, şarkı sesleri, bizi bizimle yarıştırırken insanların isimleri de program isimleri kadar kısa: O Şu Türkiye, O Bu Türkiye, O Saç Türkiye, O Baş Türkiye, O Son Türkiye.

Bu son Türkiye. Bu bir son. Bundan sonra saçını başını da yolsan da şansın yok.

Adam özerklik ilan edecek. Çocukların TV’lerle ve bilgisayar oyunlarıyla uyutulacak. Gençlerin Facebook’larda birbirine ahkam kesecek. Video like’layacak, laf atacak, göz kırpacak. Ev kadınların kaknem kaknem kadınların ne giydiğine bayıla bayıla bakacak. Askerin kışlalarda yatacak, polisin yarısı polisin diğer yarısını göz altına almak için koşuşturacak. Sen ne yapacaksın?

Yarın kısa mesajlar atacaksın sevdiklerine. Ya da Sabancı gibi İstiklal Marşı’nı reklam müziği olarak kullanırsın kim bilir?

E olur tabii İstiklal Marşı’ndan reklam, bayrak direğinden seçim kampanyası. Bayrağı indirilmiş bir direk ne işe yarayacak ki başka?

Whatspp’tan sevdiklerine bayram mesaj atarken 3 şehidimizle maden ocağında mahsur kalmış 18 madencimizin cep telefonlarını da eklemeyi unutma. Belki ulaşırsın.

Son defa.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s