BABA DİN NEDİR?

Religious-Anti-Religious

– Baba din nedir?
– Kızım din Allah’a ve onun peygamberi olan son peygamber Hazreti Muhammed’e inanmaktır.
– Baba ya onuncu yüzyıl başlarından itibaren Türkler Müslümanlığı değil de Hristiyanlığı kabul etselerdi?
– Tövbe de haşa de! Anasının göçmen damarına çekmiş damarı kopasıca!

– Baba cennette banka var mıdır?
– Allahümmerabbenafirli nerden çıkarıyorsun bunları? Dünya işleri dünyada kalacak yahu!
– E baba o zaman neden petrol zengini Arap ülkeleri yanıbaşlarındaki kıta açlıktan kırılıyorken altın yiyip altın s.çıyorlar?

– Baba Papa II. Jean Paul Mehmet Ali Ağca’yı affetmese miydi?
– Gebertemedi koca gavuru!
– Ama baba İslam hoşgörü dini değil mi? Katolik diye bir adamın neden ölmesini isteyelim?

– Baba ya ben Alevi bir ailenin oğluna varmak isteseydim?
– Bizde Kızılbaşlara verilecek kız yoktur.
– Neden baba? Hazreti Ali’nin bir lakabı da Allah’ın Aslanı değil mi?

– Baba camilerin kapısı her daim ve her gelene açık mıdır?
– Olmaz mı kızım? Cami Allah’ın evidir.
– O zaman Yazıköy’de, Fener Rum Patriği I.Bartholomeos eski kilise şimdiki camiye girdi diye köylüler neden ayaklanmış?

– Baba komşun açken sen tok yatabilir misin?
– Aç komşun varsa burda pişer o komşuya da düşer.
– Peki, başı beş vakit secdeden kalkmayan cemaatçiler zenginleştikçe, onların komşuları neden aç yatar hale gelir bu ülkede?

– Baba Sultanahmet’i yapmak yerine Kabe’yi İstanbul’a getirselerdi nasıl olurdu?
– İstanbul’a ağlaya ağlaya giderdim yayan olarak..
– Yürümene gerek yok baba! Dünya işlerinden bir helikopter ya da Sapphire’den bir daire alabilecek kadar para kazanınca yedi kez döner, hacı olurdun!

– Baba, ya tüyü bitmemiş yetim hakkı yemek?
– Rabbim ‘Bana her hakla gelin kul hakkıyla gelmeyin’ diyor!
– Ama cennette kredi kartıyla bunu ödeyeceklermiş gibi, yetimlere ‘Ananı da al git’ diyenler n’olcak?

– Baba Allah’ın cennetinde tüm müminlere yer var mıdır?
– Olmaz mı kızım? İnanan herkese cennet vaat edilmektedir.
– Ya bunca sözde hayır hasanat sahibi hacı hoca varken cennet ‘overload capacity’ verirse??

BABA DİN NEDİR?” için 3 yorum

 1. Kızım din insanların birşeylere inanma ihtiyacıdır,kendini bir yaratana sığındırma güdüsüdür.Hristiyanlık? Olabilirdi, sonuçta o da Müslümanlıktan önce gelmiş bir ibadet şeklidir,bak kızım buna dikkat et bizde Allah onlarda Tanrı,esasen aynı kişiler.
  Neden mi altın …ıyor Araplar.Yeryüzüne tanrı nın gönderdiği peygamber vasıflı kişiler hep Arap yarımadasından çıkmıştır, bunu sen düşün neden acaba.
  Ağca mı? Hoşgörü islam a adanmamıştır yanlızca kızım, eğer ki hristiyanlıkta hoşgörü yoksa Tanrı dan şüphe ederim, çünkü hoşgörü insana (hatta bazen hayvana bile) özgü bir ERDEMDİR.Şahıslara bakarak yargılamamalısın.Göktanrı ya inansaydım da hoşgörülü olabilirdim.
  Evleneceğin kişi Alevi, Çerkez,Türk,Kürt,Gavur(milletimizin müslüman olmayana taktığı lakab) her ne olursa olsun erdemli olsun, Tanrı ya inanmasa bile insan bütün güzel erdemleri barındırabilir.
  Elbette cami herkese açıktır, lakin Avrupa ülkelerinin misyoner(hristiyanlaştırma faaliyeti gösteren gavurlar;)) faaliyetleri bizim halkımızı tedirgin ediyor, çünkü bu misyoner kişiler insanları para ile kandırmaya çalışmakta, evet bizim insanımızın paraya karşı iradesi pamuk gibidir..
  Cemaatçiler mi? Güzel kızım, insanın inanması için ibadet etmesi için camiler var bu ülkede, Tanrıyı anlayabilmek için de kutsal kitap.Din başlığı altında rant elde ediyor bu cemaatçiler.Peygamber pusula demiş Allah, Fethullah deseydi tamam.Lakin Muhammet diyor.
  Kabeyi mi istanbul a getirselerdi?.O nerden çıktı:).Yanıbaşımızda olduğu için kıymetsiz görünürdü herhalde, gözümüzün önündekileri görmekte problemliyiz bizler millet olarak.
  Kul hakkı? Evet tanrı kul hakkıyla gelmeyin diyor, ananı al git diyenlere de “ananın arkasına saklanma” diyecektir herhalde.
  Evet kızım bütün müminlere cennet vadedilir.Kızım sence peki Müslümanım diyen biri namaz kılıyor,hacca gitmiş,oruç tutuyor,fitre zekat hepsini veriyor bu kişi kesin gider mi cennete.Gider galiba babacım.Peki kızım iyi huylu olmak,insanların kusurunu örtmek, yardım etmek insanlara ve hayvanlara,Ben de diyorum ki güzel kızım; istersen her gün kabe de namazını kıl,her ibadetini yap ama din den önce İNSANLIĞIN GEREKLERİNİ yerine getirmiyorsan ibadet hiçbirşeydir…

 2. butun dinler dogalalari geregi cogalmacidirlar bunun nedeni kendilerine taraftar toplayabilmektir. Hemen hemen her din icin “takiye” soz konusudur. Muslumanlik tarihinde Turklerin GOKTANRI dininden vaz gecirilip muslumanlastirilmalari sirasinda Tuklerin payina kilictan gecirilme dusmustur. Diger bazi kavim ve irklar rusvet veya baska yontemlerle kandirilmislardir. Dinlerin isleme mekanizmasi temel olarak “HAVUC VE SOPA” duzeninde calisir. Din olgusunda havuc cennet ve hurilerdir, sopa ise bitmek bilmeyen acilarin vaad edildigi cehenemdir. Ustelik cehennemde her hersey dusnulmustur, bir kere yanmak ile is bitmez deriniz hergun yeniden tazelenirki yeniden yanabilsin. Havuc kisminda ise durum biraz daha farklidir, bu dunyada uslu duran erkeklere icerisinde gurul gurul sularin aktigi(arap yarimadasinin sicaginin ve susuzlugunu gozonune getirin) etrafinda hurilerin oynastigi(kiz cocuklarini gomerlerdi degil mi) bahceler vaad edilmistir. Peki hristiyanlikta durum nedir, yer yuzunun en buyuk sirketi olan vatikan a.s yi bir kenara birakirsak hristiyanlikta diger dinler gibi mutlak itaat emreder. Insanlari koyun peygamberide coban olarak kabul ettigini saklamaz. Musevilik diger dinler arasinda en degisik olanidir bir irk aozel bir dindir. Herhangi bir dine inanan biri diger bir dine inanmaya tapinmay baslayabilir ama musevi olamaz. Musevilik ana dan gecer. Butun dinlerin karsisinda HUMANIZM durur kizim/oglum bu nedenledirki butun bebekler humanist dogar ve soylendigi gibi cennetten gelmezler, tamamen biyolojik bir olay neticesinde. Bu yasinda anlayamayacagin seyler anlattim sana biliyorum, korkma sana hicbir baski yapmicagim istedigin zaman ozgur iradenle secimini yaparsin bu secimde dogru veya yanlis yok bu secim aklin mantigin vicdanin ve senin aranda. Secimin ne olrsa olsun benim kizim/oglum olmaya devam edeceksin.

  Seni cok seven baban

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s