DIGITURK MÜ PIGITURK MÜ?

DİGİTURK’ÜN BASIN AÇIKLAMASI

“Tüm kamuoyunun bildiği üzere Digiturk, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı ihale neticesinde yıllık 321 milyon dolar ödeyerek süper toto süper ligi maç yayın haklarını almıştır.

Yayın hakları Digiturk’e ve Lig TV’ye ait olan maçlar, bazı internet siteleri tarafından kanunlar hiçe sayılarak yayınlanmaktadır.

Kanunların kurumumuza yüklediği bütün yükümlülükler eksiksiz yerine getirilip içerik ve yer sağlayıcılar defalarca uyarılmasına rağmen internetten illegal yayın yapılmasına son verilmemiştir.

Son çare olarak yüce Türk mahkemelerine başvurulup illegal yayınları yapan sitelerin verdiği zararın durdurulması talep edilmiştir. Mahkeme yasal olarak her şeyin yapıldığını ve ihlalin hala durdurulmadığını tespit ederek bu sitelere erişimin engellenmesi kararı vermiştir. Bu kararın uygulanması ile birlikte blogspot’ta bazı bloglar’a da erişimde problemler ortaya çıkmış olup, bu problemlerin tek sorumlusu uyarıldığı halde illegal içerikleri yapan sitelerin yayınını ısrarla durdurmayan Google ve Blogspot’tur.

Halkımızdan almış olduğumuz destekle Türk futboluna yaptığımız yatırımlarla birlikte, illegal maç yayınlayan kişi ya da kişilerle mücadelemiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla sunulur.”

TUĞBA TURAN BASIN AÇIKLAMASI:

Yüce Türk mahkemeleri atama(ma)lardan satama(ma)lardan, yargıya vurulmuş balyozlardan, darbelerde, gereksiz yere çoğaltılan üyelerden, eksiltilen üyelerden, oradan oraya bilinçli oalrak tayin edilen hakimlerden falan başını alıp ne zaman bir mahkemeyi bu akdar hızlı sonuçlandırmış acaba?

Ne zaman? İşin içinde ağzı açık ayran delisi bir kesimin soluksuz seyrettiği futbol maçlarına 321 dolar parayı trink olarak cepten sayan bir televizyon kuruluşu etmesi gerektiği kadar kar edemediği zaman!?!
Ama memlekette faili meçhuller beklemiş, kayıp evlatlarına yanan analar y6anmış durmuş, askere yollanılan gençler kaza kurşunları ile E.Z.(eğitim zaiyatı) ilan edilmiş kimin umurunda!?!

Koskoca Digiturk çoğu miyadı geçmiş azı yeni olan filmleri döndüre döndüre yayımlarken cebimizden çektiği milyonlarca lira yetmiyormuş gibi birkaç blog sitesi maçları canlı veriyormuş diye insanların seslerini duyurmak için tek kişisel mecrası olan Blogger sitesine erişim engeli koydurmuş!?!

Fil fareye çelme taktı! Ağacın arkasına saklamayı da ihmal etmeyeydi bari!?!
N’aapmışlar yayınlamışlar da maçları?!?! Taksim meydanına dev ekran kurup “GEEEEEEEEEEL VATANDEAAAAŞ GEEEEEEL” diye bedava maç mı seyrettirmişler?

Üç beş kendini bilmez(!) maç hastası yüzünden ona erişimi engelle, buna erişimi kapat!?!

“HALKIMIZDAN ALMIŞ OLDUĞUMUZ DESTEKLE TÜRK FUTBOLUNA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA BİRLİKTE”…….

Alma kardeşim benden destek metsek. Film ve dizi yayımlayacaksan yayımla. Böyle destek vereceksen futbola falan istemem eksik kalsın.

Türk futbolu Digiturk’ten önce de vardı Digiturk’ten sonra da var olacak.

Ah ulan ah! Alacaklar elerinden maç yayımlarını! Al kardeşim kaç dolar verdin? Üstü kalsın. Vereceksin TRT1’e bütün Süperlig maçlarını.

Gör böyle at oynatabiliyorlar mı memlekette!

E tabii düzenin altına imza atanların da düzenden payları varsa o zaman çarkları geriye çevirmek kimse istemez! Aman diyim o çarkların arasında ezilir giderler de milyonların uğurladığı cenaze töreni falan olmaksızın gömülüverirler isimsiz bir mezarlığa!?!

İŞTE YENİ DIGITURK REKLAM METNİ:

DERİN DENİZLERE İNEN (derin devlet olmasın o), BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARA GİREN KAMERALAR (gizli kameradır nereye girer bilinmez), USLANMAZ SUÇLULAR (işte burada kendilerini tarif ediyorlar), BİTMEYEN SAVAŞLAR (savaşlar neden bitmez, birilerinin para hırsı yüzünden), KEŞFEDİLMEMİŞ TOPRAKLAR (keşfedilmemişse kesin petrol yoktur orda) … NATIONAL GEOGRAPHIC, İZ TV, CRIME AND INVESTIGATION VE HISTORY İLE HAYALLERİNİZ KARŞINIZDA(hayal etmeyin biz sizin yerinize ederiz). HAYDİ DOKUNUN(suya sabuna değil televizyonda yarattığımız sahte gerçekliğe).

PİGİTURK.

YENİ LOGONUZ HAYIRLI OLSUN.

DIGITURK MÜ PIGITURK MÜ?” için bir yorum

 1. mesleğinizi bilmiyorum ama varsayalım bir eczacısınız(!).
  dükkan açmak için bankadan 300 bin lira kredi aldınız ve bir yer satın aldınız, içini iştahla dizayn ettiniz. bankaya da her ay 4-5 bin lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. ilaç ve medikal malzeme satıp her ay en azından bankaya ödemenizi yapmak zorundasınız yoksa zor bir duruma düşeceksinizdir.

  örnek bu ya, ilaçları alacağınız tek bir üretici firma bulunuyor yeryüzünde. işin garip tarafı bu firma çok gamsız bir firma. bi tane örgütlü şebeke sürekli bu firmadan ilaç çalıyor ve gelip sizin dükkanın yanına açtığı tezgahta yok pahasına satıyor malları. öyle ya para vermiş değil mallara.

  üretici firmaya gidip, “olm kollasana fabrikayı, bekçi falan koy kapıya, adamlar çalıyo mallarını gelip benim kapımda onda biri fiyatına satıyor. böyle giderse batacağım lan! mal satamıyorum. ödemelerim var!” diyosunuz.

  firma hiç sallamıyor sizi. “bin tane fabrikam var, hangi biriyle uğraşacağım diyor. bana dokunmuyo kardeşim!!” diyor.

  üç hafta beş hafta böyle geçiyor. ödeme yapamıyosunuz. çalıştırdığınız elemana para veremiyosunuz. sıkıntı yaşıyosunuz.

  hırsız şebekede de bir işleyiş var. bayaa kapsamlı bir şebeke. şoförü var, hırsızı var, hizmetlisi var, aşçısı var. şebekede, zevkiyle iş yapan, helalinden para kazanan bir kesim de yok değil. kendi evini, işini gücünü burdan döndürüyo bazıları. kirli işlerde yok onlar.

  sen artık canına tak ediyo bu durum, batmak üzeresin. dayanamayıp gidiyosun polise, fbi’a…
  bastırıyosun şebekeyi, çökertiyorlar ne var ne yok. şebekedeki herkes, hırlısı hırsızı hepsi işsiz güçsüz kalıyor…

  yeter ya, hayatımın en dangalak senaryosunu yazdırdın bana, sana empati yaptıracağım diye. doğru bişey değil arkadaş. katılmıyorum sana işte. kurunun yanında yaş da yanar, eskiden beri böyledir bu.

  senaryo oyuncuları ve rolleri:
  digitürk(pigitürk) = sen(eczacı)
  blogger/google = hırsız şebekesi
  bloggerın kapatılmasına isyan eden blogcular = şebekedeki şoför, aşçı, hizmetçi
  polis, fbi= eşşeğin siki

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s