DİGİTURK’ÜN BASIN AÇIKLAMASI

“Tüm kamuoyunun bildiği üzere Digiturk, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı ihale neticesinde yıllık 321 milyon dolar ödeyerek süper toto süper ligi maç yayın haklarını almıştır.

Yayın hakları Digiturk’e ve Lig TV’ye ait olan maçlar, bazı internet siteleri tarafından kanunlar hiçe sayılarak yayınlanmaktadır.

Kanunların kurumumuza yüklediği bütün yükümlülükler eksiksiz yerine getirilip içerik ve yer sağlayıcılar defalarca uyarılmasına rağmen internetten illegal yayın yapılmasına son verilmemiştir.

Son çare olarak yüce Türk mahkemelerine başvurulup illegal yayınları yapan sitelerin verdiği zararın durdurulması talep edilmiştir. Mahkeme yasal olarak her şeyin yapıldığını ve ihlalin hala durdurulmadığını tespit ederek bu sitelere erişimin engellenmesi kararı vermiştir. Bu kararın uygulanması ile birlikte blogspot’ta bazı bloglar’a da erişimde problemler ortaya çıkmış olup, bu problemlerin tek sorumlusu uyarıldığı halde illegal içerikleri yapan sitelerin yayınını ısrarla durdurmayan Google ve Blogspot’tur.

Halkımızdan almış olduğumuz destekle Türk futboluna yaptığımız yatırımlarla birlikte, illegal maç yayınlayan kişi ya da kişilerle mücadelemiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla sunulur.”

TUĞBA TURAN BASIN AÇIKLAMASI:

Yüce Türk mahkemeleri atama(ma)lardan satama(ma)lardan, yargıya vurulmuş balyozlardan, darbelerde, gereksiz yere çoğaltılan üyelerden, eksiltilen üyelerden, oradan oraya bilinçli oalrak tayin edilen hakimlerden falan başını alıp ne zaman bir mahkemeyi bu akdar hızlı sonuçlandırmış acaba?

Ne zaman? İşin içinde ağzı açık ayran delisi bir kesimin soluksuz seyrettiği futbol maçlarına 321 dolar parayı trink olarak cepten sayan bir televizyon kuruluşu etmesi gerektiği kadar kar edemediği zaman!?!
Ama memlekette faili meçhuller beklemiş, kayıp evlatlarına yanan analar y6anmış durmuş, askere yollanılan gençler kaza kurşunları ile E.Z.(eğitim zaiyatı) ilan edilmiş kimin umurunda!?!

Koskoca Digiturk çoğu miyadı geçmiş azı yeni olan filmleri döndüre döndüre yayımlarken cebimizden çektiği milyonlarca lira yetmiyormuş gibi birkaç blog sitesi maçları canlı veriyormuş diye insanların seslerini duyurmak için tek kişisel mecrası olan Blogger sitesine erişim engeli koydurmuş!?!

Fil fareye çelme taktı! Ağacın arkasına saklamayı da ihmal etmeyeydi bari!?!
N’aapmışlar yayınlamışlar da maçları?!?! Taksim meydanına dev ekran kurup “GEEEEEEEEEEL VATANDEAAAAŞ GEEEEEEL” diye bedava maç mı seyrettirmişler?

Üç beş kendini bilmez(!) maç hastası yüzünden ona erişimi engelle, buna erişimi kapat!?!

“HALKIMIZDAN ALMIŞ OLDUĞUMUZ DESTEKLE TÜRK FUTBOLUNA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA BİRLİKTE”…….

Alma kardeşim benden destek metsek. Film ve dizi yayımlayacaksan yayımla. Böyle destek vereceksen futbola falan istemem eksik kalsın.

Türk futbolu Digiturk’ten önce de vardı Digiturk’ten sonra da var olacak.

Ah ulan ah! Alacaklar elerinden maç yayımlarını! Al kardeşim kaç dolar verdin? Üstü kalsın. Vereceksin TRT1’e bütün Süperlig maçlarını.

Gör böyle at oynatabiliyorlar mı memlekette!

E tabii düzenin altına imza atanların da düzenden payları varsa o zaman çarkları geriye çevirmek kimse istemez! Aman diyim o çarkların arasında ezilir giderler de milyonların uğurladığı cenaze töreni falan olmaksızın gömülüverirler isimsiz bir mezarlığa!?!

İŞTE YENİ DIGITURK REKLAM METNİ:

DERİN DENİZLERE İNEN (derin devlet olmasın o), BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARA GİREN KAMERALAR (gizli kameradır nereye girer bilinmez), USLANMAZ SUÇLULAR (işte burada kendilerini tarif ediyorlar), BİTMEYEN SAVAŞLAR (savaşlar neden bitmez, birilerinin para hırsı yüzünden), KEŞFEDİLMEMİŞ TOPRAKLAR (keşfedilmemişse kesin petrol yoktur orda) … NATIONAL GEOGRAPHIC, İZ TV, CRIME AND INVESTIGATION VE HISTORY İLE HAYALLERİNİZ KARŞINIZDA(hayal etmeyin biz sizin yerinize ederiz). HAYDİ DOKUNUN(suya sabuna değil televizyonda yarattığımız sahte gerçekliğe).

PİGİTURK.

YENİ LOGONUZ HAYIRLI OLSUN.