TÜRK AĞZIYLA AVRUPA BİRLİĞİ PROMİLİ İÇMEK

Avrupa Birliği Hazretleri öyle istiyor diye araba kullanmada yasal alkol promil alt sınırı 0.5’ten 1’e yükseltilmiş. Bu haberi veren gazetelerden biri olan Hürriyet’in haberi üzerine Sayın Ahmet Turan Alkan Zaman gazetesinin 27 Şubat 2011 tarihli Pazar ekinde “onların (içki içenlerin) hayat tarzında, alkollüyken araba kullanma sınırının % 100 artırılması,
elbette onlar açısından hayatı kolaylaştıran bir yeniliktir” diyor.

Evet içenler ve içmeyenler hep beraber sevinmeli!

Neden derseniz, ağzıyla içmeyi ve ağzıyla konuşmayı bilmeyen bir ülkede sözüm ona bir AB üyeliği tutturmuş giden bir hükümet neredeyse sarhoş araba kullanmayı yasal hale getirdi diye!? Daha şoförleri ayıkken bu kadar trafik kazası olan bir ülkede 1 promil alkollü insanlar neler yapmaz kim bilir?

Ramazan ayında iftara on dakika kala bana alkol sorgulaması yaptılar demiş gazetecimiz. DÜŞÜNSENİZE! RAMAZAN AYINDA! HEM DE İFTARA ON DAKİKA KALA! TÖVBE TÖVBE!

Evet, düşündük ne var bunda? Ben de kaza yaptım, arabada çocuğum yoktu ama ben bir anneyim, aaa bu saatte yola çıkmışım ne alkolü ayol üflemem mi demeliydim?

Hayır. Polisin kuralları var. Kaza anında elinizde olmadan mı hareket ettiniz yoksa kaza alkollü beyninizin yönetemediği elinizden mi kaçtı? Ayrıca kaza mahallinde polisin alkol testini atlamasına ya da o aletlerin yanılması ihtimaline karşı götürüldüğünüz hastanede kan alıp alkol testi yapıyorlar. İYİ Kİ YAPIYORLAR!

Ben yalnız ve kimseye zarar vermeden kaza yaptım ama ya birileri alkollü olarak gelip ailenizin bulunduğu arabaya sizin hiç bir suçunuz yokken yandan bindirse? Ve bu bindirme anı çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede Ramazan ayında ve iftara beş kala olsa? E bu adam Müslüman ve içki içmiş olamaz diye kimse gelip ona üfleme cihazıyla ya da hastanede kan alma yoluyla alkol testi yapmasa?

NE ÂLÂ MEMLEKET! Ramazan ayında sokaklarda kaza yapan sürücülere duyurulur! Herkesin Müslüman olduğu zannedildiği, Müslüman’sa herkesin Ramazan ayında mazeretsiz oruç tutması gerektiği düşünüldüğü için iftara beş kala kaza yapan herkes alkol testinden yırtacaktır!

Çıkıp ONE MINUTE demeyi bilen yöneticilerimiz var! AB’ye de “ONE MINUTE kardeşim biz girmek istemiyoruz, gelsin Avrupa bize katılsın, dünya Türk olsun” deseler ya! Adamların kendi ahlakları, kendi yaş ortalamaları, kendi okumuşluk oranları, kendi teknoloji kullanım oranları ile öngördüğü tüm yasaları alıp kalem elletmeden memlekete uyarlamak da, AB’ye (uyum neyse!) uyum yasaları adı altında meclisten geçirip geçirip memleketi o yasalarla yönetmeye çalışmanın adına % 47 başarı deniyor ülkemde.

Vergiden trilyonlarca lira mağdur fikirdaşlarının ve yandaşlarının borçlarını bir kalemde altışar sıfır atan torba yasalar gibi işinize gelen yasalar onay aldığı zaman alkış tutuyorsunuz da alkollü trafiğe çıkmayı neredeyse meşru kılan bir yasa çıktığı zaman bunu haberini veren gazeteden alıyorsunuz hırsınızı. Neden?

Çığırtkanı olduğunuz hükümeti Pensilvanya muhtarlığından alınmış ikametle uzaktan yöneten Fethullah ağabeyiniz kızar diye mi?

Ayrıca yerleşim yerlerinde ne hakla hizmet hız sınırını 10 kilometre daha artırırlar bu konuda bir yorum yapılmamış. Avrupa’daki gibi herkesin EBD, ABS BBB, CCC, ÖÖÖ’lü arabaları var ya kasabalarda! Hacı murat ya da hacı rönolara binen hacı dayımgiller de önlerine çoluk çocuk fırladığı zaman anında durabilecek sanıyorlar.

Memleketi şehirlerdeki lüks malikânelerinden yönetenlerin gafletine ne diyeyim ben?

TÜRK AĞZIYLA AVRUPA BİRLİĞİ PROMİLİ İÇMEK” için 3 yorum

  1. Polis merkeze davet etti,iftara 10 dakika kala hem de,hem de alkol için!.Kesinlikle polisin eşşekliği,siz TAMEMEN eşşek değilsiniz.Olur mu öyle şey,oruç var,iftar var,namaz var.Mübarek saat;).Hem Ramazan ayı,iftar saati ne alkolü,hapislik böylesi de.Diğer kazazedeyi alacaklar merkeze,hadi siz iftarınızı yapın gidin de,zaten yüzünüzden belli maşallah kesin NURCUSUNUZ siz:D.Ben polis olsam kesinlikle tutmazdım sizi,siktiri çekerdim.

  2. akpyi bokum kadar sevmem ama objektif bakınca, ciddi anlamda bir körü körüne “chp zihniyeti” diye bir şeyin var olduğuna inanasım geliyor.
    promil alt sınırı 0,25’e düşürülseydi, bu kez de “yasakçı hükümeti okadar az olur mu lan” diye tepki görürlerdi kesin.

    böyle böyle sempati duymam umarım şu akpye, türk milletinin mağdura daha bi sempati beslediğini bildiklerinden, hep bunu kullanmak için mağduru oynuyorlar(bak işte ne yapsak yaranamıyoruz chp zihniyetine, mağduruz) ve kandırabiliyorlar %47lik kesimi.

  3. of yaa cevap yazayım dedim, sonra da “aptallarla tartışmayın çünkü sizi önce kendi seviyelerine çekerler sonra da tecrübeleriyle sizi yenerler” sözü aklıma geldi, vazgeçtim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s