ŞİZOFREN BİR MUHABİRİN HABER GEÇİŞİ

 Geçtiğimiz günlerde 83. Oscar ödüllerini sahiplerini buldu. James Franco ve Anna Hathaway’in sunduğu törenden önce kırmızı halıda türlü şık kıyafetleri ile boy gösteren aktör ve aktrisler törenden sonra verilen kokteyli fırlatıldı.

Yüksekova’da meydana gelen olayda çıkan arbedeyi yatıştırmaya gelen bir grubun polise molotof kokteyli fırlattığı anda polisin tazyikli su balesi dersi aldıracağını söyledi.

Sanatçı yaptığı açıklamada, herkesin çocuğunu bale, piyano gibi demode derslere yolladığını ama ileride kendisi gibi hem şarkı söyleyebilen hem de dans edebilen bir sanatçı olarak yetiştirmek istediği kızına şimdilik sosyalizm dersi verdi.

Ülkesindeki son olaylarda kendi halkına kurşun sıkarak tüm dünyaya bir sosyalizm dersi veren Kaddafi; 41 yıldır resmi görevi olmamasına rağmen Libya Arap Halk Sosyalist Cemahiriyesi’nin Kardeşçe Lideri ve Bir Eylül Büyük Devriminin Rehberi sıfatıyla diktatörlük yönetimine devam etmekte. Kaddafi, Kıbrıs Barış Harekatında ABD’ye kafa atarak dövmeye başladı.

Samsun’da karısını önce dövdükten sonra 18 yerinden bıçaklayarak öldüren koca T.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Talihsiz kadının kocasından dayak yeme sebebi olarak “senden boşanmak istiyorum” dediğinin öğrenildiğini belirten polis müdürlüğü hastaneye götürülme sebebi olarak şöyle konuştu: “Alkol üfleme cihazını üflemeyi reddettiler.”

Antalya’da denize karşı birer kutu bira alıp içerek sohbet etmeye kalkışan ve yanlarına yaklaşan polisler tarafından alkol üfleme cihazıyla alkol testi yaptırmayı reddeden gençler hastaneye sevk edildi. Hastanede kanlarında 0.38 ve 0.51 promil alkol tespit edilen iki genç de 75’er tl ceza yerine; 12.5 milyon liralık borcu 1 milyon liraya düştü.

Meclis’te dün kabul edilen Torba Yasa’ya AKP son dakikada sürpriz bir madde ekledi. Bu maddeye göre, kayıp trilyon davasında ödeyeceği 12.5 milyon liralık borcu düşen Necmettin Erbakan’a ölmeden önce müdahale eden doktorlar klip çektiler: “Sözlerimi geri alamam.”

13 Mart’ta Ankara’da düzenlenecek ‘İyi Hekimlik, Nitelikli Sağlık Hizmeti’ mitingine hazırlanan doktorlar, Türk Tabipleri Birliği (TTB) çalışma için tüm hekimlere yaptığı çağrı ile Bulutsuzluk Özlemi’nin şarkısını solo veya beraberce seslendirerek bir klip oluşturdular. Klip 1 Mart’tan itibaren internette dönmeye başladı. Bir yandan televizyonlarda tüm dünyaya sağlık pazarlamaya uğraşan şarlatan meslektaşları ile savaş vermeleri gerekirken bedeni bir dere kenarında parçalanmış olarak bulundu.

Haymana’dan Bursa’ya üniversite okumak için giden 19 yaşındaki Sema Karakoca’nın bedeni, kaybolmasından 2 gün sonra bir dere kenarında bulundu. Parçalanmış cesedi teşhis etmekte zorlanan aile acılar içinde cenazesi devlet ve halkın bir araya gelmesiyle milyon kişi eşliğinde toprağa verildi.

1926 doğumlu Türk siyasetçisi, akademisyen ve mühendis Necmettin Erbakan 27 Şubat 2011’de Ankara’da vefatının ardından 1 Mart 2011 de düzenlenen törenle Zeytinburnu Merkezefendi Kabristanı’na Defne Joy Foster’ın ölümü üzerine söyledikleri tüm medyada yankı buldu.

“Su testisi su yolunda kırılır”

ŞİZOFREN BİR MUHABİRİN HABER GEÇİŞİ” için 2 yorum

  1. Merhaba. Tuğba Turan ın sitedeki yazılarını okuyunca birinci sınıf bir kalemle tanışmanın mutluluğunu yaşadım. Betimlemeler ve insanlık hallerine dair yorumları özgün ve zekice. Tuğba Turan için başarı için tek koşul yazmaktan ziyade daha çok okumak. Bir yıl içinde okurları muhteşem bir romanla selamlayacağından eminim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s