ANA BACI KARDAŞ TÜM KADINLARA 19 MAYIS ÇAĞRISIDIR

20120516-115629.jpg

Kardeş kardeşi vurduğu zaman ilk bağrı yanacak olan Ana’lar! Bu düzen zengini zengin, fakiri daha da fakir, kardeşi kardeşe düşman etme düzenidir ey Analar!

Bu vatanın topraklarını korusun diye dokuz ay on gün karnında taşıdığı, ak sütünden can verdiği ciğerini kınalayıp askere yollayan ey Analar! Bu vatanın toprağı karış karış satılmakta haberin var mı?

Sen mutfağında evlatlarından biri pirinç biri bulgur seviyor diye hem pirinç hem bulgur ayıklarken, bu memleketin evlatlarını biri LACİVERT biri KIRMIZI diye birbirinden ayırdılar. Yanına da saman SARIsından bir alev kattılar ki ortalık sebepsiz yere birbirini kıran kardeşlerin görüntüsüyle doldu!

Televizyondan ‘Tuh tuh tuh bak şu edepsizlere bi top için neler ettiler!’ dediklerinin de bir anası, babası, ablası var. Hiç bunu düşündün mü?

Ey yere düşmüş vatandaşa bir tekme dahi ben vurayım diyen polis memuru! O senin kardeşin, ağabeyin, amcaoğlun olabilirdi hiç düşündün mü?

Sen pilavın altını kısıp ezan sesiyle beraber namazına durduğunda, bu ezanı bu göklerde inletenlere şükür ettiğinde, kıblesi Amerika, seccadesi para, secdesi politika olan birileri senin evladını, birinin evladına daha düşman etmiş olacaklar.

Düşmanlık için futbolu kullanacaklar. Düşmanlık için dini kullanacaklar. Düşmanlık için başına doladığın o bembeyaz çemberi kullanacaklar.

Yıllardır bir pişirim fasulyeyi esirgemediğin komşun Tilda’yı sana düşman edecekler. Kocan Yorgo ile aynı kahvede oturamaz hale gelecek. Kızların okula gidemez, oğulların üç kuruşa boş işlerden başka işlerde çalışamaz hale gelecekler.

İzmir’de düşmana ilk kurşunu atan Hasan Tahsin’i anma törenine Vali ve ordu komutanı gelmemiş. Gelmesin! Onların da bir anları, hanımları, kızları yok mu ona ‘Oğul, bey, baba n’ettin sen?’ diyecek! Vardır elbet.

Bir uçtan bir uca, Edirne’den Ardahan’a yetmiş iki buçuk milletin yaşadığı bu toprakları ‘tek din’ diyerek parçalayacaklar.

BU YETMİŞ İKİ BUÇUK MİLETTİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK TEK ŞEY “TEK BAYRAK” TIR.

Şimdi seccadeni topla. Pirincin de bulgurun da altını kapat. Hacı Dedenden kalma tespihinle duanı ettikten sonra sandıktan, çeyizinle beraber getirdiğin ŞANLI TÜRK BAYRAĞINI çıkar.

Çıkar ki 19 Mayıs 2012 günü sokaklara dökülebilesin.

Ey Analar, Bacılar, Kardaşlar! Haydi kadınlar! Bayrağımızı alalım, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışanlara inat bayramımızı meydanlarda kutlayalım!


Atam öldü ama bu kadınlar daha nicelerini doğuracak kanıtlayalım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s