L’ORÉAL PARIS MISS TURKEY 2011

1493121_10151940361461785_865850325_n

Deniz Özder…

Yüzlerce güzel kız. Bir amaç için bir araya toplanmış. Her ne kadar adı yurt dışındaki konseptine (konsept kelimesi de buraya nasıl yakıştı ama) uyarak MISS TURKEY olarak değiştirilse de yıllardan beri bildiğiniz Güzellik Yarışması işte…

Dedim ya yüzlerce güzel kız diye. Evet hepsi güzel. Bazıları çok güzel. Aslında o maymuna çevrilmiş saçları, iğreti taşıdıkları konsomatris modeli dapdar kısacık elbiseleri ve çoğunun üzerinde beceriksiz bir ip cambazı gibi dalgalandığı yüksek topuklu ayakkabılar olmasa daha güzeller.

Güzellik sadelikle yanyana yakışır çünkü. Ben olsam hepsine aynı tonda bir kot ve üzerine birer beyaz gömlek giyip gelin derdim. Ya da bir de öyle görmek isterdim. Sokaktaki hallerini yani.

Zaten ne demiş Aşık Veysel: “Güzelliğin on par’etmez bu bendeki aşk olmasa

Ne demiş Karacaoğlan: “Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca

Güzelliğin yanına ne yakışır peki?
Sevimlilik?
Cevvallik?
Kendine güven?
Cilve?
İşve?
Naz?

Akıl??

Yarışmaya katılanlardan biri Deniz Özder. Ankara’da komşuluk yaptığımız senelerde bebekliğini bildiğim şimdi 19 yaşında olan annesinin dediği gibi dünyalar güzeli bir kız. Kendisi Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencisi.

Zaten ‘nerede okuyorsunuz’ sorusuna bu cevabı verdiği anda jürideki beyefendilerden birinden ilk tepkiyi alıyor: “Hukukta birinci sınıf çok zordur, önce okuluna odaklan sen!”

Seray Sever Hanımefendi karışıyor lafa: “Neden? Bu yarışma bir Türk kızının hem güzel, hem akıllı ve başarılı olabileceğini ispat için değil mi?”

Tam üstüne bastınız kaldırınız ayağınızı. Kızları öyle ya da böyle gözle seçerek, hiçbir aklı başında soru sormadan, hayatıyla, okuduklarıyla, dinlediği müzikle, izlediği filmlerle yani kafasının içindekilerle ilgili hiçbir ayrıntıya girmeden eliyorsunuz. Sadece saçların iğrenç, yürüyüşün berbat, kaşının üstünde gözün var kriterleri işliyor.

Ben güzele güzel derim güzelin benim olma ihtimali varsa!

Bu arada ismi “MISS” TURKEY olan yarışmaya, edasından havası Tinto Brass filmlerinde oynamış da gelmiş izlenimi yaratan ve fakat göğüsleri ve kalçalarından gözlerini alamadığınız bir seksi şempanzeye övgüler yağdırıyorsunuz!

Sonra yine kızlara oyuncu veya manken olmak isteyip istemediklerini soruyorsunuz. Hukuk fakültesinde okuyan, bu okula çalışarak, bileğin hakkıyla, hiçbir “abla” desteği olmadan giren Deniz; “Ben oyuncu veya manken olmak istemiyorum, ben savcı olacağım. Benim asıl hedefim mesleğimdir. Bu ikinci büyük hayalimdi, onu gerçekleştirmek için geldim” dediğinde burun kıvırıyorsunuz.

Güzelliğin on par’etmez, sendeki ‘oyunculuk’ aşkı olmasa!

Neden? Güzellik ve akıl aynı kulvarda giderken pek işinize gelmedi değil mi? Size ne derseniz yapacak, ne derseniz giyecek, neresini derseniz orasını açacak Fatmagüller lazım. Size hayatında acıklı hikayeleri olan, hayatındaki tek hedefi ve çıkar yolu kamera karşısında ne şekilde olursa olsun görünmek olan, böyle bir yarışmanın tezgahından ve tedrisatından geçerek istediğiniz kıvama getirebileceğiniz “DESPERATE HOUSEGIRLS” lazım!

Boyum 1.80, güzelim, tezgahtarım. GEÇ.
Boyum 1.75, güzelim, ailemden habersiz geldim. GEÇ.
Boyum 1.84, güzelim, lise mezunuyum. GEÇ.
Boyum 1.73, güzelim, hukuk öğrencisiyim. HÖNK?

Neden? Gel kızım sana ciklet için reklam filmi çekecekler? Gel kızım sana patcips firması fabrika açılışında mini etekli görüneceksin şu kadar liraya? Gel kızım bilmemkim futbol kulübü bilmemkaçıncı yılın Reina’da kutlayacak. Aralarında güzelleri de görmek isterlermiş??

Bütün bunları hukukta okuyan ve savcı olmak isteyen bir kıza yaptıramazsınız değil mi?

Ama;

Ben bu piyasadan şan, şöhret, para ve ilerde mümkünse bir popçu ya da topçu ile evlilik gibi şeyleri talep ederken; piyasanın da benden sitediklerini vermeye HAZIRIIIAAAAMMMM, AY İNAĞNMIYORUUUUAAAAAAIUUMMMM?! BEN MİYİM BİRİNCİİAAAAEEEEEEE?!

diyecek her kıza kapımız açık!

BU YIL YENİLENEN KONSEPTİYLE MISS TURKEY FOX’TA, HER YIL OLDUĞUNDAN DAHA HEYECANLI!

Evet bence de! Şimdi kalan son 20 kızı BBG evi tarzı bir eve sokup, her hafta aralarından en saçı başı yolunanları eleyip, geriye dekoltelerle ve kısa şortlarla seksapelini milletin gözüne gözüne sokan kızlardan birisini birinci seçecekler.

Bu sene Oscar ödüllerinde hangi film en iyi film ödülü aldı? Libya’yı kasıp kavuran ve devlet başkanı sıfatı olmasa da dikta ile ülkesini yöneten adamın adı nedir? Varsın bilmesinler.

Ben akıllı kadınları severim demiş Ümit Yaşar usta! Ustam devir değişti!

Gönül gözü kör olmuş
Akıl nerde kime ne
Dekolte giydirdiler
Fatmagül’ün suçu ne

L’ORÉAL PARIS MISS TURKEY 2011” için 2 yorum

  1. Müthiş. Ben sonunun bu kadar vurucu olacağını beklememiştim. sahi, reklamlarda neden sadece güzel kızlar oynuyor 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s