TIP FAKÜLTESİNİN T’Sİ

Karabük’ten Safranbolu’ya giderken solda geniş cam cephesi ve yola karşı paralel olmayan duruşu ile oldukça değişik bir bina inşa ettiler. Belediye binası olacağını duyduk, sonradan alışveriş merkezi olacak dendi. Her ne faaliyet gösterecekse bir türlü hayata geçirilemeyen bina öylece boş durdu bütün yaz.

Ankara’da çok denk gelmişizdir, belediyeler, aslında partiler arası anlaşmazlıktan dolayı, bir yere kazma vurulur, bir işe başlanacağı duyurulur. Ve hatta o iş yarıya, tamama yakına gelir. Sonra bir açıklama: FALANCA BELEDİYE TARAFINDAN FİLANCA MESLEK ODASINCA İNCELETİLMİŞ OLAN YAPI İÇİN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ALINMIŞTIR!

Olan vatandaşın vergi paralarına ve ne işe başlandı ise o hizmete kavuşamamasına olur. Bazı politikacıların birbirinin ayağını kaydıracağım diye olabilirli işlere çamur atmasının ya da oldurulmuş işlerin bitmesine sırf rakip tarafın namı yürüyecek diye engel olmasının memleketime kısa dönem faydaları bunlar.

Neyse ki, Karabük’te inşa edilen bu binada Karabük Üniversitesi’nin yeni açılmakta olan Tıp Fakültesi kurulacak. Binanın şekline ve haşmetine de yakışır bir karar. Bugün Karabük’ten dönüşte binanın üstünde tabelasının da kurulduğunu gördüm. Ama okuyunca gülümsemeden edemedim.

Eskilerin bir işe başlamanın işi tamamlamanın neredeyse yarısı olduğunu anlatırken ‘işimiz üç nalla bir ata kaldı’ diye bir deyimi vardır. Eh, binamız hazır, açılacağı da duyuruldu. Bir ‘T’ si daha olsa iş tastamam!?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s